Preloader

GAZİKENT DERNEĞİ

Gazikent Eğitim Tarih Kültür ve Sanat Derneği

GAZİKENT Eğitim Tarih Kültür ve Sanat Derneği 2019 yılında Muhittin BAY başkanlığında iş ve cemiyet hayatından saygın bireyler tarafından kurulmuştur.

Kendi alanlarında önemli başarılara imza atmış kişilerden, öncelik Gaziantep olmak üzere tüm Türkiye’den geniş bir katılımla dernek faaliyetleri devam etmektedir.

Derneğimiz kendisine faaliyet alanı olarak belirlediği Eğitim, Tarih, Kültür ve Sanat alanlarında birçok ulusal ve uluslararası proje ve program yürütmektedir.

İlk genel kurulda Kurucu Başkan Seçilen Muhittin BAY, “Gazikent Derneği bizim için milletimizin geleceğini inşa edeceğimiz bir kapıdır” demiştir. Dernek tüzüğünü bizzat kaleme almış ve özellikle belirlediği misyonunun hayata geçmesi için üstün bir çaba göstermektedir.

GAZİKENT DERNEĞİ’nin Kuruluş Resepsiyonu’nda Başkan Muhittin BAY tarafından yapılan konuşma çok büyük bir toplumsal karşılık bulmuş üyeler tarafından beğeniyle karşılanmıştır. Kuruluşun ardından misyonu çerçevesinde faaliyetler büyük bir gayretle devam etmektedir.

MUHİTTİN BAY’ın Kuruluş Resepsiyonu konuşmasından bir bölüm:

Değerli Gaziantep Dostları,

Dernek fikri üzerine istişare ettiğim her arkadaş dernekleri değişik yönden eleştirdiler ancak ben vazgeçmedim. Dernek kurduk ve hatta bugün sizlerle paylaşmak istiyorum; bundan sonraki ilk hedefim çok aktif bir Eğitim Kültür Vakıfı kurmak. Çünkü bu memleket için yapılacak iş var omuz verip sırtlanmalı memleket için her gün daha çok çalışmalıyız.    

Çünkü bu toprakların binlerce yıllık geleneğinde toplumun yardımlaşması, kaynaşması ve kalkınması var. Ahilik kültürü, imarethane geleneği, binlerce yıllık Türk ve İslam geleneğimizin köklerinde var. Cumhuriyet tarihi ile birlikte bu gelenek güçlenerek devam ediyor. Bugün Türkiye’nin birçok köklü eğitim, kültür ve sanat yapısının altında dernekler ve vakıflar bulunuyor.